Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Wysiłkowe nietrzymanie moczu. Bezoperacyjne leczenie

Na czym polega laserowe leczenie nietrzymania moczu?

Popuszczanie moczu po wstaniu z łóżka w drodze do toalety, podczas kichnięcia lub kaszlu to problem wielu kobiet po naturalnym porodzie lub ich mam po okresie menopauzy. Dobra dla wszystkich wiadomość: obecnie leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu jest prostsze!

Wysiłkowe nietrzymanie moczu, to problem wielu kobiet. Dziś bez operacji, mogą się pozbyć problemu.

Fot. BE&W

Wysiłkowe nietrzymanie moczu, to problem wielu kobiet. Dziś bez operacji, mogą się pozbyć problemu.

Problem wysiłkowego nietrzymania moczu wynika zazwyczaj z osłabienia mięśni dna miednicy, mięśni Kegla oraz rozciągnięcia pochwy, co prowadzi do zmiany kąta nachylenia cewki moczowej.

Metoda laserowego leczenia nietrzymania moczu, to fototermiczne, nieablacyjne obkurczenie pochwy. Do zabiegu wykorzystuje się laser Er-YAG Fotona, który powoduje wzmocnienie ścianek pochwy, powięzi wewnątrzmiedniczej oraz obszar ującia cewki moczowej. Wiązka laserowa stymuluje włókna kolagenowe śluzówki, co w efekcie prowadzi do ich namnażania i wzmocnienia. Następuje obkurczenie tkanek poddanych zabiegowi, co prowadzi do zmniejszenia kąta nachylenia cewki moczowej i przywraca jej normalną funkcjonalność.

Zazwyczaj wystarczy jeden zabieg, aby złagodzić lub usunąć lekkie lub średnio nasilone wysiłkowe nietrzymanie moczu. W razie potrzeby zabieg można powtórzyć po miesiącu.


Bez hospitalizacji

Do niedawna wysiłkowe nietrzymanie moczu można było niwelować jedynie za pomocą operacji, podczas której wszywano taśmy i siatki. Laserowe usuwanie dolegliwości jest bezbolesne, nie wymaga znieczulenia i jest mało inwazyjne. Nie wymaga hospitalizacji, to tzw. zabieg ambulatoryjny.

Pacjentka może wrócić do codziennych czynności zaraz po zabiegu. Ponieważ może wystąpić przesięk surowiczy, zaleca się stosować podpaski do momentu, aż przesięk ustąpi. Po zabiegu należy przez miesiąc unikać stosunków płciowych.

 

Przeciwskazania

Infekcje pochwy (grzybicze i bakteryjne), miesiączka, ciąża. Ale już nadżerka nie stanowi problemu.

Zabieg można wykonać w  Gold Clinic Medycyna Estetyczna i Ginekologia Estetyczna. 

 

Kiedy pojawia się efekt zabiegu?

Efekt pojawia się miesiąc po zabiegu i utrzymuje przez minimum dwa lata. Regularne ćwiczenie mięśni Kegla wzmacnia i podtrzymuje efekt dłużej.


Zobacz jak wygląda zabieg

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Komentarze

  • vika78 | 20-08-2013 12:48:53

    czy ktos z was robil zabieg laserowy na wysilkowe nietrzymanie moczu? moja znajoma teraz robi zabieg ktos robil ?
  • asusta88 | 27-06-2018 15:28:54

    tak, stety niestety ja miałam - niestety bo nie życzę nikomu takiego problemu, u mnie pojawił sie po ciąży. Ale na szczęście udało się go szybko w miarę pozbyć, właśnie dzięki zabiegowi. jeśli masz taką możliwość żeby zrobić - to się nie wahaj, to nie jest bolesne. Ja robiłam u doktora we Wrocławiu, którego serdecznie polecam
  • juliad | 24-09-2018 15:44:06

    Ja miałam, mogę powiedzieć więcej na priv tu jest też dużo info na ten temat

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: wysiłkowe nietrzymanie moczu, seks, rodzina, poród

Polecamy

Dr n.med. Wojciech Feleszko

Czego oznaką jest trzęsąca się bródka u noworodka i małego niemowlaka?

Ostatnio zauważyłam u 2,5 miesięcznego dziecka, że czasami drży mu broda. Wygląda to tak, jakby było mu zimno. Zdarza się to podczas kąpieli, albo jak się go podnosi. Czy to jest normalny odruch?

czytaj

Czasem czerwone    pajączki    pojawiają się nagle i jakby bez powodu np. wyskakują podczas ciepłej kąpieli albo w sytuacji, kiedy dziecko zmienia gwałtownie temperaturę otoczenia.

Pajączki naczyniowe, rumień, naczyniaki u dzieci

Pękające naczynka u dzieci pojawiają się czasem już w niemowlęctwie, ale mogą objawić się też nagle w późniejszym okresie życia dziecka. Czy mogą zniknąć same?

czytaj

Po pojawieniu się stałych szóstek zaczynają się ruszać i wypadać mleczaki – najpierw te, które wyrosły jako pierwsze, a więc najczęściej dolne jedynki.

Sześciolatek u dentysty

Wraz z pojawieniem się dwóch szóstek (obojętne dolnych czy górnych) konieczna jest wizyta u dentysty. On zdecyduje, czy potrzebna jest konsultacja ortodontyczna.

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj