Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Na 1 procent Twojego podatku liczą konkretne osoby. Zdecyduj komu je dasz

Nie zmarnuj odpisu!

Niektórzy już rozliczyli PIT-y, ale większość dopiero się za nie zabiera. Przypominamy o możliwości przekazania 1 procenta wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego. Zarządź swoim jednym procentem. Zrób dobry uczynek, bo to nie tylko nic Cię nie kosztuje, ale jest też proste – wystarczy wypełnić kilka pól w zeznaniu podatkowym. Urząd Skarbowy przekaże pieniądze wybranej przez Ciebie organizacji.

Do przekazania jednego procenta swojego podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego zachęca widzów Polsatu Elżbieta Zającówna, aktorka i wiceprezes Fundacji Polsat.

Fot. Fundacja Polsat

Do przekazania jednego procenta swojego podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego zachęca widzów Polsatu Elżbieta Zającówna, aktorka i wiceprezes Fundacji Polsat.

O możliwości przekazywania części podatku organizacjom pożytku publicznego (ich aktualny wykaz znajduje się na stronach WWW.pozytek.gov.pl i WWW.baza.ngo.pl ) informuje od połowy lutego Telewizja Polsat, która razem z Fundacją Polsat prowadzi kampanię „Twój 1 % ma wielką wartość!”. W bazie OPP znajduje się ponad 7 tysięcy organizacji, które mogą ubiegać się o 1 proc. podatku – są wśród nich zarówno organizacje charytatywne (np. zbierające pieniądze na leczenie dzieci i dorosłych), ekologiczne, społeczne, kulturalne. Każdy może wybrać cel, który wesprze swoim podatkiem.

Tymczasem z możliwości przekazania 1 proc. podatku korzysta mniej niż 40 proc. podatników. Częściej robią to ci, którzy sami rozliczają się z fiskusem (bo mają przychody z różnych źródeł, korzystają z ulg podatkowych). Ale 1 proc. może przekazać każdy podatnik!
 

Istniejąca od 1996 roku Fundacja Polsat sama również zbiera pieniądze z 1 procenta na swoją działalność. A działalność Fundacji Polsat koncentruje się na pomocy chorym dzieciom. Tylko w ubiegłym roku na ten cel Fundacja przeznaczyła ponad 19,7 mln zł. Najwięcej – prawie 10 mln zł – trafiło do szpitali i ośrodków, w których leczą się i rehabilitują dzieci. Te pieniądze wydawane są na remonty, modernizację, zakupy potrzebnego sprzętu. Fundacja sfinansowała leczenie i rehabilitację 3355 dzieci, dla kilkuset kupiła niezbędny sprzęt medyczny i rehabilitacyjny.
Ze wsparcia Fundacji korzysta m.in. trzyletnia Sandra, u której jeszcze przed urodzeniem lekarze zdiagnozowali wodogłowie. Rezolutna, uśmiechnięta dziewczynka jest rehabilitowana od trzeciego miesiąca życia. Pięcioletnia Iza, dziecko autystyczne, miała duże problemy z nawiązywaniem kontaktu z otoczeniem. Nie interesowała się zabawami z dziećmi, żyła we własnym świecie. Dzięki intensywnym zajęciom terapeutycznym i ogromnej pracy rodziców Iza chodzi dziś do przedszkola razem ze swoją siostrą bliźniaczką.
 

1 procent Twojego podatku naprawdę może poprawić czyjeś życie, więc nie rezygnuj z możliwości przekazania tych pieniędzy!
Pamiętaj, sprawdź czy wybrana organizacja figuruje w spisie OPP. Niektóre organizacje (najczęściej z powodów formalnych) są z niego co jakiś czas wykreślane. Jeśli przekażesz pieniądze takiej organizacji, która wypadła ze spisu, trafią one po prostu do budżetu państwa.
 

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Komentarze

  • szatyneczka1055 | 14-03-2012 19:13:16

    Dorianek urodził się w 2010 roku i jest niewidomy od urodzenia. Wymaga stałej opieki oraz intensywnej rehabilitacji, która jest dla niego jedyną szansą na w miarę samodzielne życie w przyszłości. Niestety koszty rehabilitacji przeważają możliwości finansowe rodziców, dlatego zwracamy się do Państwa o pomoc. Przekaż 1% podatku Doriankowi. Wystarczy w zeznaniu podatkowym wpisać KRS 0000037904, a...

Poczytaj również

Polecamy

Czasem czerwone    pajączki    pojawiają się nagle i jakby bez powodu np. wyskakują podczas ciepłej kąpieli albo w sytuacji, kiedy dziecko zmienia gwałtownie temperaturę otoczenia.

Pajączki naczyniowe, rumień, naczyniaki u dzieci

Pękające naczynka u dzieci pojawiają się czasem już w niemowlęctwie, ale mogą objawić się też nagle w późniejszym okresie życia dziecka. Czy mogą zniknąć same?

czytaj

Każde znamię, jakie pojawia się na ciele dziecka powinien zobaczyć lekarz specjalista.

Znamiona pod lupą

Znamiona to te miejsca na ciele, w których skóra ma inny kolor, najczęściej ciemniejszy. Większość z nich jest wrodzona, tzn. pojawiają się w dniu narodzin albo w ciągu kilku pierwszych miesięcy lub lat. Na szczęście na ogół są obojętne dla zdrowia....

czytaj

W ostatnich latach nastąpił wzrost zachorowań na choroby alergiczne oczu.

Zapalenie spojówek u dziecka

Najczęstszą przyczyną wizyt dzieci u okulisty są zmiany zapalne powierzchni oka, w tym zapalenie spojówek. Dochodzi do niego, gdy do oka wnikną bakterie, wirusy, pył, dym, kurz czy kosmetyki. Choroba może mieć ostry lub łagodny przebieg, dlatego, gdy...

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj