Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Czy laser o nazwie Quanta YouLaser CO2 może zmniejszyć rozstępy na brzuchach naszych mam, powstałe 30 lat temu?

Twój Ekspert Medycyny Estetycznej

Quanta YouLaser CO2 to tzw. laser frakcyjny. Lasery frakcyjne służą nie tylko do zabiegów odmładzających, ale również do redukcji przebarwień, blizn i rozstępów.

Lek. med. Maciej Rogala

Fot. Archiwum

Lek. med. Maciej Rogala

Ja mogę powiedzieć na temat działania i skuteczności lasera, który posiadam i używam w swojej praktyce w MFPLaser frakcyjny Fraxel Re: pair CO2, firmy, która opracowała metodę frakcjonowania i jako pierwsza produkowała lasery frakcyjne ma wszelkie niezbędne atesty i dopuszczenia poprzedzone serią udokumentowanych badań klinicznych, zapewniających skuteczność przeprowadzanych zabiegów.

W czasie zabiegu usuwamy równomiernie część skóry (czyli również rozstępu) i pobudzamy ją do regeneracji. W wyniku zabiegu rozstępy stają się mniej widoczne z dwóch powodów – część tkanki została usunięta, a pozostała część została zmuszona do regeneracji, przebudowy struktury i zbliżenia jej wyglądu do tego, jaki ma zdrowa skóra. Z rozstępami można sobie radzić również innymi laserami.

Wspomagające działanie ma również endermologia – seria zabiegów uelastyczni skórę, stanie się ona jędrniejsza, bardziej napięta a rozstępy mniej widoczne. Najważniejsza jest konsultacja z lekarzem, który oceni problem i dopasuje odpowiednią terapię.

Należy pamiętać, że na chwilę obecną nie istnieje żadna cudowna metoda, która spowoduje całkowite usunięcie blizn czy rozstępów. Jedyne, co możemy zrobić, to znacząco zmniejszyć ich widoczność. Nie ma znaczenia kiedy powstały rozstępy, natomiast dużo zależy od indywidualnych skłonności skóry do regeneracji u danego pacjenta. Każdy organizm reaguje inaczej, efekty uzależnione są od tego jak bardzo skóra „pozwoli się” zregenerować.

 

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Poczytaj również

Polecamy

Każde znamię, jakie pojawia się na ciele dziecka powinien zobaczyć lekarz specjalista.

Znamiona pod lupą

Znamiona to te miejsca na ciele, w których skóra ma inny kolor, najczęściej ciemniejszy. Większość z nich jest wrodzona, tzn. pojawiają się w dniu narodzin albo w ciągu kilku pierwszych miesięcy lub lat. Na szczęście na ogół są obojętne dla zdrowia....

czytaj

Dopóki pępek się nie zagoi, staraj się nie moczyć go w czasie kąpieli.

Pępek noworodka. Jak pielęgnować?

Pępek trzeba wietrzyć i suszyć. To ważne, bo wilgoć i ciepło utrudniają schnięcie i odpadnięcie pozostałości po pępowinie, a ułatwiają wyhodowanie bakterii.    

czytaj

Dzieciom, które mają problemy w nocy z sikaniem, nie należy dawać pić na dwie godziny przed spaniem.

Moczenie nocne u dzieci powyżej 5. roku życia. Przyczyny, leczenie

Pięcioletnie dziecko powinno sygnalizować siusianie i przesypiać noc bez oddawania moczu. Jeśli w tym wieku często zdarza mu się budzić w mokrym łóżku, najlepiej udać się do lekarza, by zdiagnozował problem.

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj