Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Poradnik: w co się ubrać w ciąży

Podobaj się sobie!

Co zrobić, żeby w ciąży czuć się komfortowo, być w dobrym humorze i ładnie wyglądać? Ubieraj się tak jak lubisz i wybieraj zdrowe materiały. Nie rezygnuj z tego, co modne.

Nie oszczędzaj na zakupie biustonosza, z dobrze dobranym obwodem i odpowiednio dopasowanymi miseczkami, który ukształtuje twój biust i nie dopuści do deformacji

Fot. BE&W

Nie oszczędzaj na zakupie biustonosza, z dobrze dobranym obwodem i odpowiednio dopasowanymi miseczkami, który ukształtuje twój biust i nie dopuści do deformacji

Bluzka Dream
Bluzka Clarie

Zakupowe łowy często zaczynają się dopiero po trzecim miesiącu ciąży, kiedy przestajesz się mieścić w swoje dotychczasowe ubrania. Nie powinnaś oszczędzać na komforcie i modnym wyglądzie, gdyż wyjdzie ci to na zdrowie.

Będąc w ciąży, nie rezygnuj ze swojego indywidualnego stylu, ubieraj się nadal tak jak lubisz. W pierwszym trymestrze możesz śmiało zakładać rzeczy ze swojej szafy. W zaawansowanej ciąży konieczna jednak będzie nowa garderoba. Każdej kobiecie figura zmienia się w sposób indywidualny. Powiększony brzuszek, pupa czy piersi kierują wyborem kroju spódnicy czy bluzki. Jednak niezależnie od gustu jaki preferujesz, powinnaś koncentrować się nie tylko na dobrym wyglądzie, ale przede wszystkim na wygodzie i dobrym samopoczuciu. Komfort oraz zdrowie przyszłej mamy i jej dziecka są najważniejsze przy doborze ubrań ciążowych.

 

Ubrania ciążowe: wybierz włókna naturalne

Kobieta ciężarna jest bardzo wrażliwa na zmiany temperatury, ma wyczulone wszystkie zmysły. Powinnaś wybierać dobre jakościowo tkaniny wykonane z naturalnych włókien, o wysokich walorach użytkowych: przyjemne dla ciała, lekkie, przewiewne i nie gniotące się. Wskazane są włókna naturalne oraz nowoczesne tkaniny o właściwościach oddychających, gdyż podczas ciąży pocisz się więcej niż zwykle. Bawełna, wiskoza, wełna czy len są idealne pod tym względem, bo odprowadzają ciepło. Szukaj krojów, które nie będą krepowały i ograniczały twoich ruchów. Twój brzuch potrzebuje luzu i nie lubi zbytniego ucisku. Istotne jest, abyś czuła się w ciuszkach swobodnie i aby cię nic nigdzie nie uwierało.

Najzdrowsza jest bawełniana bielizna, nie powodująca odparzeń, którą poleca się prać w delikatnych środkach piorących. Nie oszczędzaj na zakupie biustonosza ciążowego z dobrze dobranym obwodem i odpowiednio dopasowanymi miseczkami, który ukształtuje twój biust i nie dopuści do deformacji. Nawet podczas snu dobrze jest spać w staniku, trzymającym piersi na swoim miejscu. Zalecane są: bawełniane – bo oddychają, na szerokich ramiączkach - bo stabilnie podtrzymują piersi. Odradzane są: koronkowe - bo gryzą, z fiszbinami - bo uwierają i mogą zniekształcić biust. W czasie ciąży możesz też sięgnąć po biustonosze, które przydadzą się w następnych miesiącach – czyli dla karmiących. Majtki koniecznie bawełniane, bo nie odparzają, z wysokim stanem i szeroką gumką, bo nie zjeżdżają z brzucha. Pełne majteczki a la bokserki są o wiele bardziej zmysłowe od kusych stringów (z czym wielu panów się zgadza).

 

Kup buty na dobre krążenie

Wybierając płaskie obuwie, jak baleriny czy tenisówki, zapobiegniesz przeciążeniom kręgosłupa oraz ulżysz nogom dźwigającym dodatkowy ciężar, zapewnisz też im lepsze krążenie. Nie musisz jednak całkiem rezygnować z obcasów. Na specjalne okazje przydadzą się stabilne koturny czy pantofle na niewielkim obcasie.

 

Wystrzegaj się zwężanych nogawek

Możesz nadal kupować w swoich ulubionych sklepach tylko w większych niż dotąd rozmiarach. Unikaj rzeczy bezkształtnych, bez wyrazu. Uniwersalnym strojem w ciąży są kobiece i szykowne sukienki. Małą czarną możesz urozmaicać kardiganem, żakietem, sweterkiem czy marynarką albo różnorodnymi dodatkami i akcesoriami wedle upodobań.

Dobroczynną moc ma w sobie koloroterapia. Nie żałuj sobie barw, które ubierają cię w energetyczny czy kojący nastrój. Wyraziste kolory i wzory przykuwają uwagę. Ciemniejsze, stonowane wyciszają i optycznie pomniejszają. Możesz umiejętnie dobierać swoje zestawy tak, aby zarazem tuszować i eksponować konkretne partie sylwetki. Jeśli pragniesz eksponować swój brzuszek, zakładaj dopasowane bluzki i topy. Szeroką pupę i biodra zamaskujesz luźnymi spodniami z szerokimi nogawkami. Jeansy kupuj w jednolitym kolorze, rozmaite aplikacje i przetarcia niepotrzebnie zwracają na siebie uwagę, uwypuklając ciało. Wystrzegaj się zwężanych nogawek, bo za mocno kontrastują z tułowiem i poziomych pasków, bo rozciągają horyzontalnie figurę. I pamiętaj, jeśli w ciąży sama się sobie podobasz, uczucie to rzutuje na twój dobry humor, co z kolei odczuwa dziecko, które nosisz.
 

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Osoby które to lubią: dorota2010.

Komentarze

  • mikaa997 | 12-02-2015 22:29:15

    Najwygodniej bylo mi w ciążowych leginsach i dłuższych blizkach, tunikach. Na co dzień uwielbiam jeansy i kupiłam sobie chyba 3 pary ciążowych niestety gdy tylko wracałam z pracy od razu wskakiwałam w coś wygodniejszego bo mimo wszystko gdzieś mnie uwierały.
  • joanka106259 | 25-02-2015 19:15:26

    Ja z ciążowych zakupów to głównie bieliznę kupowałam. Po domku chodzę sobie w dresach i koszulkach męża Może mało atrakcyjnie ale wygodnie a tak do wyjścia to dużo dostałam od koleżanek, głównie spodnie z pasem ciążowym, które są wygodne na brzuch i szersze tuniki czy sukienki. Nawet kilkoma rzeczami można się bawić łącząc je w różne zestawy kupić musiałam też kurtkę zimową i płaskie buty, b...
  • Doris85 | 03-04-2015 14:55:51

    Najbardziej lubie chodzic w legginsach i szerokich sukienkach. Znaczna czesc garderoby moge wykorzystac w trakcie ciazy. Wydaje mi sie, ze nie ma co szalec z zakupami - lepiej skupic sie na zakupie 1 - 2 par wygodnych spodni, jakiejs sunkienki i kilku bawelnianych bluzeczek czy tunik.
  • Julia91 | 02-02-2022 18:37:56

    Ja wszystkie ciuszki jak sukienki, spodnie legginsy kupiłam online w sklepie mama-store.pl jestem zadowolona

Warto zobaczyć

Poczytaj również

Polecamy

Jacuzzi jest niebezpieczne dla dzieci   to wspaniała wylęgarnia bakterii.

Sauna, jacuzzi i wody termalne nie dla malucha

Układ odpornościowy małego dziecka nie poradzi sobie z bakteriami, które mogą rozwijać się w basenach termalnych i jacuzzi.

czytaj

Czasem czerwone    pajączki    pojawiają się nagle i jakby bez powodu np. wyskakują podczas ciepłej kąpieli albo w sytuacji, kiedy dziecko zmienia gwałtownie temperaturę otoczenia.

Pajączki naczyniowe, rumień, naczyniaki u dzieci

Pękające naczynka u dzieci pojawiają się czasem już w niemowlęctwie, ale mogą objawić się też nagle w późniejszym okresie życia dziecka. Czy mogą zniknąć same?

czytaj

Dzieciom, które mają problemy w nocy z sikaniem, nie należy dawać pić na dwie godziny przed spaniem.

Moczenie nocne u dzieci powyżej 5. roku życia. Przyczyny, leczenie

Pięcioletnie dziecko powinno sygnalizować siusianie i przesypiać noc bez oddawania moczu. Jeśli w tym wieku często zdarza mu się budzić w mokrym łóżku, najlepiej udać się do lekarza, by zdiagnozował problem.

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj