Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Jak skutecznie złożyć reklamację w biurze podróży?

Urlop z zastrzeżeniami

Wykupiliśmy wczasy za granicą. Niestety, warunki w hotelu były zdecydowanie gorsze niż oferta, którą przedstawiło nam biuro podróży. Gdzie złożyć skargę i jak udokumentować swoje racje? Czy dokumentacja fotograficzna wystarczy, czy trzeba powoływać świadków?

Jeśli wykupione wczasy nie spełniają obietnic składanych przez biuro podróży, warto rozważyć złożenie reklamacji

Fot. BE&W

Jeśli wykupione wczasy nie spełniają obietnic składanych przez biuro podróży, warto rozważyć złożenie reklamacji

Jeżeli w trakcie urlopu okaże się, że w rzeczywistości warunki odbiegają od tych przedstawionych w umowie, to w pierwszej kolejności powinniśmy zawiadomić o tym pilota lub rezydenta wycieczki. Powinniśmy złożyć takie zawiadomienie na piśmie i dopilnować, aby potwierdzono nam również na piśmie zgłoszenie tego zawiadomienia.

Niezależnie od zawiadomienia, klient może złożyć organizatorowi turystyki reklamację zawierającą wskazanie uchybienia w sposobie wykonania umowy oraz określenie swojego żądania, w terminie nie dłuższym niż 30 dni od dnia zakończenia imprezy. Aby reklamacja była uzasadniona warto zadbać o to, aby np.: zrobić zdjęcia hotelu, który swoim standardem odbiega od tego w którym mieliśmy przebywać. W reklamacji powinny znajdować się konkretne żądania np. świadczenia zamiennego, obniżenia ceny usługi, odszkodowania czy zadośćuczynienia, ponieważ ułatwi to rozstrzygnięcie sprawy w ugodowym trybie.

Jeżeli organizator turystyki nie ustosunkuje się do reklamacji na piśmie, w terminie 30 dni od dnia jej złożenia, a w razie reklamacji złożonej w trakcie trwania imprezy turystycznej w terminie 30 dni od dnia zakończenia imprezy turystycznej, uważa się, że uznał reklamację za uzasadnioną.

 

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: porady prawnika

Warto zobaczyć

Rozszerzanie diety dziecka

Polecamy

Dla kobiety, która czekała na dziecko, poronienie to ogromna trauma

Poronienie. Jak przeżyć żałobę po utraconym dziecku

O tym, co przeżywają rodzice po stracie dziecka, rozmawiamy z Tatianą Ostaszewską–Mosak, psychologiem z Europejskiego Centrum Macierzyństwa InviMed.

czytaj

Dr n.med. Wojciech Feleszko

Czego oznaką jest trzęsąca się bródka u noworodka i małego niemowlaka?

Ostatnio zauważyłam u 2,5 miesięcznego dziecka, że czasami drży mu broda. Wygląda to tak, jakby było mu zimno. Zdarza się to podczas kąpieli, albo jak się go podnosi. Czy to jest normalny odruch?

czytaj

Naturalne karmienie to sztuka, którą opanować musi i mama, i osesek.

Karmienie piersią. Problemy i mity

Karmienie na żądanie oseska wydaje się proste i naturalne, ale wymaga od matki sporo samozaparcia i dużo cierpliwości. Żeby się nie zniechęcić do karmienia piersią, warto skorzystać z porady doradcy laktacyjnego.

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj